Černá listina

 

Mrzí mě, že něco jako Černá listina musela na našich stránkách vzniknout, ale už mě opravdu unavuje jednání některých lidí. Proto zde uvádím konkrétní příklady těch lidí, kteří zřejmě postrádají slušné vychování. Snad to poslouží jiným chovatelům pro orientaci s kým mají tu čest. Či to bude působit alespoň jako odstrašující příklad pro další případné "hříšníky". Za dobu fungování naší chovatelské stanice jsme takových hříšníků potkali více, ale až poslední dobou se nám to nakupilo tak až nám to téměř přerostlo přes hlavu... Řazeni jsou od nejnovějších po starší a rozděleni do dvou kategorií podle závažnosti provinění. 

Mezi velké provinilce zařazuji případy, kdy mě jednání těch lidí vážně hnulo žlučí. Patří sem nefér jednání. To že nedodrží dané slovo, když křečka někam vezu apod. A ty co mají rezervaci na konkrétního křečka a ten mi tu zůstane jelikož se neumí ozvat a zrušit rezervaci včas.

Mezi malé provinilce zařazuji ty co se bojí trhání hlav a když si koupi křečka rozmyslí nedají mi vědět. V tomto případě se jedná pouze o ty co mají napsané předběžné rezervace a tak jedinou komplikcí pro mě je to, že se o týden prodlouží zamlouvání mláďat. 4ekám vždy týden zda se mi do té doby ozvou, pokud ne, nabízím teprve pak mláďata dalším zájemcům. Ty jsou pochopitelně nervózní a nedočkavý a nahání mě e-maily zda už si mohou vybrat. V tomto je to pro mě nepříjemné. Jinak to samozřejmě velký problém není. Malé provinilce mohu na jejich přání a po omluvě smazat. I jsem ochotná jim křečka prodat, pokud zlepší komunikaci. 

 

 

Velcí provinilci:

 

slečna/paní Šárka Čecháková

Karcoolka

Slečna či paní mi volala 5.4.2013 a měla zájem o naši Karcoolku. Do telefonu působila velice sympatickým dojem. Dozvěděla jsem se, že je z Prahy a tak jsme se domluvili na dopravě přes kamaráda 15.4.2013. Na Karcoolku se mi během té doby ozvali další 2zájemci, které jsem odmítla, spolehnutá, že když dám někomu slovo tak to platí. Bohužel přišel pátek 12.4.  já jela do Strakonic. Píšu proto sms slečně/paní Čechákové zda vše platí. Žádná odpověď. Říkám si, že třeba nemá tel. u sebe nebo tak, sbalím i Karcoolku a jedeme na vlak. V sobotu píši další sms zda její zájem stále trvá či nikoliv. A že čekám na potvrzení. Žádná odpověď. Proto tedy slečně/paní v neděli dopoledne volám a dozvím se, že si křečka koupila jinde a tak už o ní zájem nemá. Pokusila jsem se jí tedy nastínit pravidla slušného jednání. Slov omluvy jsem se nedočkala. Pouze jsem se dozvěděla, že s tím tedy už asi nic neuděláme. Což tedy opravdu neuděláme. Asi za hodinu od tohoto hovoru mi od slečny/paní přišla sms: "Já si ji vezmu poslete telefon jestli chcete me se libila a jeden krecek navic..." 

Křečka za každou cenu prodat nepotřebuji. Mým zájmem je, aby se dostal do dobrých rukou zodpovědným lidem. Proto ode mě slečna/paní Čecháková Karcoolku ani jiného křečka nedostane...

 

pan Supka

Leontýnka

Pan Supka mi 5.3.2013 volal a jevil se jako sympatický člověk. Říkal, že chce zakládat chov a tak shání samičku. Nakonec si vybral Leontýlku. Napsala jsem mu tedy rezervaci a poprosila ho o zaslání kontaktu na mail, abych mu třeba mohla poslat fotky apod. Poté 25.3. jsem mu psala mail, že je Leontýnka již k odběru a kdy si plánuje přijet. Žádná odpověď. Psala jsem tedy 4.4. další e-mail jestli o ni má tedy ještě zájem. Poslala jsem pak i sms zda o ní má zájem či ji mohu nabídnout dál. Žádná odpověď. 5.4. jsem mu tedy volala. Zvedl mi to a jakmile jsem zmínila slovo křeček tak zbaběle zavěsil. To je mi tedy jednání slušného člověka... Bohužel jak jsem zjistila, moje CHS nebyla jedinou kde si pan Supka zamlouval křečky. Pokud je mi známo tak ještě minimálně v CHS Color Pep´s měl rezervovanou samičku. A od doby rezervace také žádná komunikace. 

 

 

Menší prohřešky:

 

Veronika Vránová 

Vrh M

Zamluvili si samečka a samičku šedé barvy. Komunikace na začátku dobrá. Když už jsem zjistila barvy, tak od té doby nereaguje na e-maily. Proto opět týden zdržení v zamlouvání mláďat....

 

Michal Masnica

Vrh L

Dal si rezervaci na krátkosrstého, dvoubarevného křečka s černýma očima. Bohužel od té doby nekomunikuje. Čekala jsem kvůli němu týden, než jsem nabízela mláďata dalším zájemcům...