Podmínky prodeje

 

Převzetí, doprava

Křečky máme v Českých Budějovicích na sídlišti Vltava (adresa Dlouhá 33). Zde je možné kdykoliv po předchozí domluvě osobní převzetí, které upřednostňuji. Můžete si prohlédnout v jakých podmínkách křečci žijí, prohlédnout si rodiče apod. Jednou za 14dní na víkend vám je mohu dovézt do Strakonic a nebo vysadit někde cestou z Českých Budějovic, není problém ani trasa přes Vodňany a Bavorov. Pak mám možnost díky známým poslat křečky například do Prahy, PlzněKarlových Varů, Ústí nad Labem, Brna apod. Doprava pomocí mých známých je za mírný poplatek minimálně 50Kč, což si určitě zaslouží, vzhledem k tomu, že mi tuto službu poskytují docela často a dobrovolně a to na velké vzdálenosti. 

Dále je možné domluvit na vaše náklady dopravu u některé z firem zabývající se transportem zvířat tzv. zookurýrem - bohužel s takovou dopravou nemám zatím moc zkušeností, takže vám nemohu doporučit která je nejlepší. 

Když už nějakou dopravu domlouvám, požaduji potvrzení předtím, než ho pošlu na cestu, že domluva platí a že si zvíře v domluvený čas a místě vyzvednete. Zároveň doufám, že slib dodržíte a vše proběhne bez problémů.

Pokud se mnou jednají děti do 15let, musí mít souhlas rodičů, že si mohou zvířátko vzít. A přijedou si ho vyzvednout v doprovodu rodičů. 

 

Rezervace: 

Čím dříve si dáte rezervaci a čím konkrétnější, tím máte lepší výběr mláďat. Snažím se o to, aby systém našich rezervací byl pokud možno co nejvíce spravedlivý. Upozorňuji tedy, že mám přednostní výběr mláděte, pokud se rozhodnu, že bych nějaké chtěla do chovu. Což je většinou napsané u daného vrhu. Přednostní výběr má ten kdo si rezervoval určité pohlaví a barvu mláděte. Pokud se takové mládě ve vrhu objeví, má přednostní výběr, bez ohledu na to, jako kolikátý měl napsanou rezervaci. Dáváme přednostní výběr spíše podle pohlaví nežli podle barvy. Pokud trváte na určité barvě a je vám jedno zda to bude kluk či holka, hlaste mi to předem a pokud se takové mládě narodí, přiřadím ho přednostně vám. V tom případě bude barva v rezervacích vyznačena tučně. Nejlepší je tedy rozmyslet si pohlaví a barvu jaká by se vám líbila. Z tohoto důvodu také u každého vrhu píši očekávané barvy a předpokládám, že si před rezervací mláděte zjistíte jak určitá barva vypadá v dospělosti. Např. zde: chs-zkrtkovaraje.webnode.cz/chov-krecka-syrskeho/barvy-krecka-syrskeho/ aby pak nedocházelo k nedorozumění, že jste si vybrali mládě a barva v dospělosti se vám nelíbí. Křečíky fotím prvně ve věku cca dvou týdnů a již od této doby se rozdělují podle rezervací. 

Uznávám, že systém není úplně dokonalý, jistě má své mouchy, ale rozdělení křečků je vždy na mě. Budu se vám určitě snažit vyjít co nejvíce vztříc, ale ne vždy to bohužel vyjde k úplné spokojenosti všech. Mějte prosím na paměti, že příroda je mocná čarodějka a já nemohu ovlivnit kolik mláďátek se nám narodí, jaké barvy budou mít, či dokonce jakého pohlaví budou. Při nejasnostnech v tom, kdo má další nárok na výběr mláděte se přikláním k tomu, kdo se mnou více komunikuje. Dále bych chtěla poprosit ty co mají rezervaci, aby v době asi 2týdnů věku, kdy se mimča většinou rozdělují, byli pokud možno na příjmu a před rezervací si rozmysleli co si rezervují (barvu, pohlaví...). Později už budou mláďata minimálně z většiny rozebraná a nemohu přesvědčovat jiné zájemce, aby si to s nimi vyměnili... Děkuji za pochopení.

 

Mláděti můžete vymyslet sami jméno, podmínkou je pouze počáteční písmeno, podle příslušného vrhu. Takže ve vrhu B to může být třeba Burák, Brusinka, Beruška... Průkazy většinou píši těsně před tím než si pro mládě přijedete, tak to můžete kdyžtak i změnit.

 

 

Za zrušení rezervace hlavy netrhám!!! 

Pokud se z nějakého důvodu rozmyslíte, že křečka nechcete, je slušnost napsat či zavolat a slušně se domluvit. Vždy mi bude milejší když rezervaci zrušíte a já budu mít čas najít mu nové majitele. Naopak nemám ráda jednání, a bohužel se s ním setkávám stále častěji, kdy si lidé zamluví zvířátko a pak místo toho, aby mi řekli, že o něho už z jakéhokoliv důvodu nestojí, mi nezvedají telefony, neodpovídají na e-maily ani sms. Takhle se zkrátka slušně vychovaný člověk nechová... Proto jsem se rozhodla zde uvádět ty, kteří se takto chovají jako upozornění pro ostatní chovatele a pro poučení daným lidem. Více zde: chs-zkrtkovaraje.webnode.cz/nabizime/podminky-prodeje/cerna-listina/

 

Upozornění

Sice nerada, ale vzhledem k nedávným událostem bych se chtěla vyjádřit k pomluvám, které o naší CHS bohužel kolují. Rozhodně nemám zapotřebí někoho pomlouvat, inteligentní člověk si udělá obrázek jistě sám. Jedná se s největší pravděpodobností o konkurenční boj ze strany chovatelky Nikol Vodičkové (CHS Nova domus). Na základě šířících se deinformací podotýkám, že virus HaPV jsme v chovu neměli a nemáme, což budeme mít i brzy potvrzeno černé na bílém. Křečky máme zdravé, stejně tak nepůjčujeme samečky na krytí někomu kdo má v chovu nemoci či jiné problémy. Navíc samečci během krytí neopustí naši stanici. Rozhodně vám nebudeme dávat ultimáta, jako dává tato chovatelka, že pokud máte, nebo si chcete pořídit křečky u ní, tak my vám ty své neprodáme. Nám jde pouze o to, aby byl křeček v dobrých rukou někoho, kdo se o něho chce starat a bude se o něho starat dobře a s maximální péčí. To jestli si koupíte křečky někde jinde mi nevadí.