Holka nebo kluk

        . . . aneb určení pohlaví

 
Rozpoznat křeččí slečnu nebo chlapce je pro začínající chovatele občas oříšek. Proto sem dávám pár fotek s popisky na ukázku, pro srovnání. Ale není to podle mě nic složitého, stačí si to trošku nakoukat a dá se to určit už u opravdu malých prcků. 
 
Začneme tak že pevně, ale zároveň jemně chytíme křečka do ruky a otočíme si ho k sobě bříškem vzhůru. Následně zkoumáme vzdálenost análního otvoru od pohlavních orgánů, podle čehož poznáme, zda máme v ruce chlapečka nebo holčičku. Pokud určujete pohlaví poprvé u mláďat, je dobré mezi sebou jednotlivá mládátka porovnat, ale je to zpravidla dobře poznat. 
 
 

Sameček                                                                                    Samička                                                                                                

stáří 4týdny
Nahoře je vidět naprosto ukázková samička s pohlavním otvorem hned vedle análního otvoru. 
 
Vedle ní sameček předvedl mezeru mezi pohlavním orgánem a análním otvorem. Dole už ho nebavilo focení a snažil se vymanit ze sevření a tak nám zapózoval i s dobře viditelnými varlaty. 
 
 
Dole je foto mláďat ve věku 22dní. Sameček je opět ukázkový, samička na této fotce úplně ukázková není. Je to případ kdy má občas samička pohlavní orgány o maličko dál, ovšem po bližším zkoumání zjistíte, že u ní není žádný prostor pro varlátka a navíc můžete vidět i vstup do pohlavního otvoru.
 
 
Mláďata 22dní
 

Doufám, že sem vám alespoň trošku pomohla...